Web Sitesi

Web sitesi firmaların dış yüzü niteliği taşıdığı ve firma tanıtımı açısından etkili bir araç olduğu için önemli işlevler üstleniyor. Dijital dünya hacminin müthiş hızla artmasının doğal bir sonucu olarak da firmaların üzerinde durması gereken bir konu hâline geliyor. Dolayısıyla web tasarımı ne kadar özenli yapılır ve teknik açıdan da yeterli kılınırsa firmalar da aynı oranda avantaj elde etmiş oluyor. Biz Z Ajans olarak düşündüğünüzden de güçlü bir web sitesi kurabilmek adına çeşitli çalışmalar yapıyor, sizi ve faaliyetlerinizi ilgili kişilere en doğru şekilde yansıtabilmek amacıyla iddialı tasarımlar ortaya koyuyoruz.

Web Tasarımına Neden Önem Vermelisiniz?

Web siteleri daha önceden firmalara dair iletişim, ürün ya da hizmetler gibi asgari düzeydeki bilgilerin edinilebilmesi amacıyla kullanılıyor, bu nedenle de tasarımı açısından hassasiyet gösterilen bir konu olarak değerlendirilmiyordu. Ancak günümüzde hitap ettiği kişilerde önemli izlenimler oluşturan ve sunulan hizmetlerin etkinliğini artıran bir faktör olarak öne çıkıyor. Kullanıcıların web sitenize girdiği an karşılaştığı renklerden arayüzü ne kadar kolay kullandığına kadar birçok etken size olumlu ya da olumsuz şekilde yansıyor. Web sitenizdeki yazı tipi, boyutu ve arka plan rengi okumayı kolaylaştırabildiği gibi oldukça zahmetli bir işe de dönüştürebiliyor.

Diğer yandan web sitenizi inceleyen herkesin sizin hakkınızda doğru ve yeterli bilgi alabilmesi satış miktarlarınıza önemli oranda katkıda bulunabiliyor. Ya da sunduğunuz hizmetin niteliğine göre faaliyetlerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmanıza olanak tanıyor. Ürün çeşitliliğiniz ve içeriklerine dair detaylar, sunduğunuz hizmetler veya sizi rakiplerinizden ayıran tüm ayrıntılar web sitenizde olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Kalite, blog, misyon-vizyon gibi özel sekmeler ise müşterilerinizi harekete geçiren diğer etmenleri oluşturuyor. Web siteniz bir nevi kimliğiniz olduğu için tamamen sizi temsil etmeli. Üstelik dinamik olmalı ve güncellenen bilgiler, teknolojiler ile sürekli geliştirilmeli. Tüm bunlara özen gösterdiğiniz takdirde web siteniz kurumsal yapınızın ayrılmaz ve güçlü bir parçası hâline geliyor.

Z Ajans Olarak Web Tasarım Konusunda Ne Tür Çalışmalar Yapıyoruz?

Öncelikli amacımız web sitenizi bütünüyle size özgü kılmak olduğu için ilk işimiz sizi iyi tanımak oluyor. Markanız ve logonuz bizim için önemli verileri oluşturuyor. Bunlardan ilham alarak web sitenizde kullanacağımız renkleri ve görselleri belirleyerek yola çıkıyoruz. Özel talepleriniz ve yenilikçi hedefleriniz varsa bunları can kulağıyla dinliyoruz. Yol haritamızı ve proje fikirlerimizi sizinle paylaşarak onayınızı alıyoruz. Teknik bilgimizin yanına yaratıcılığımızı da ekleyerek bir web sitesi ortaya çıkarıyoruz. “Hakkımızda” gibi sizi tanıtan bölümlerde hedef kitleye doğru ve etkileyici bilgiler sunuyor, “ürün ve hizmetler” gibi detaylı bölümlerde ise gerekli tüm ayrıntıları paylaşıyoruz. Yani web sitenizde açtığımız tüm alanları aktif olarak kullanıyoruz. Okuyucunun web sitesinde rahatça dolaşabilmesi ve aradığı bilgileri kolayca bulabilmesi bizim için oldukça önemli. Bu nedenle gözü yormayacak yazı tipi, boyutu ve renklendirmeler kullanma konusunda ayrı bir titizlik gösteriyoruz. Sekmeler arası yönlendirmeler gibi okuyucuya kolaylık sağlayacak çalışmalar üzerinde duruyoruz.

Web sitenizin mobil üzerinden veya herhangi bir web tarayıcısında sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Aynı şekilde arama motorları ile uyumlu hâle gelmesini de sağlıyoruz. Bu çalışmalar web siteniz için organik trafik elde etmek açısından fayda sağlayabiliyor. Direkt olarak bir reklam ya da satış pazarlama faaliyeti olarak kullanılamamakla birlikte web sitenizin gücünü artıran bir faktör oluyor. E-ticaret gibi özel talepleriniz varsa da web sitenizde gerekli entegrasyonları yaparak altyapıyı yeterli hâle getiriyoruz.

0532 138 37 05 numaralı telefonumuzu arayarak ya da WhatsApp üzerinden bize hızla ulaşabilir, bilgi taleplerinizi iletebilir ve web tasarım faaliyetleri konusunda bizden hizmet alabilirsiniz.