E-Ticaret

E-Ticaret

Gelişen ve değişen çağ, satış ve pazarlama konusunda büyük değişimleri beraberinde getirdi. Bu değişimlerden biri de son dönemlerin en popüler satış ve pazarlama sistemi olan e-ticaret. E-ticaret, işletmelerin internet siteleri üzerinden ürünlerini satmasına dayanan bir sistem. Bu sistem doğrultusunda reklamlar yapmak, hem ulusal hem de uluslararası alanda daha çok kişiye ulaşmak mümkün. Temelde basit gibi görünse de e-ticaret dünyasına ayak uydurmak için bazı gereksinimleri de karşılamak gerekli. Bu gereksinimleri karşılayarak internetten satış konusunda kendimizi geliştirebiliriz.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, günümüz dünyasının en çok rağbet gören iş modellerinden biri. Bu sektörde kendimizi gösterdikten sonra hedef kitlemize kolayca ulaşabiliriz. Ancak firmaların ve işletmelerin, ürünlerini çevrim içi ortamda satışa sunması olarak bilinen e-ticaret temelde basit gibi görünse de pek çok karmaşık sistemi beraberinde getirir. Bunun nedeni ise ilk adımdan son adıma kadar tüm detayların incelikle planlanmasının gerekmesidir.

E-ticaret sitesi kurduktan sonra müşterilerimizin keyifli ve verimli bir alışveriş deneyimi yaşamaları için kargo ve lojistik hizmetlerimizden ödeme sağlayıcılarımıza kadar her bir detayı planlamamız gerekir. Dolayısıyla müşterilerimizin yalnızca sitede gezinmelerine ve alışveriş yapmalarına değil; sürecin her aşamasını takip etmesine yardımcı olmalıyız. Tamamen kullanıcı odaklı bir sistem kurduğumuzda müşterimizin tekrar alışveriş yapma ihtimalini artırabildiğimiz gibi daha fazla müşteriye de kolayca ulaşabiliriz.

Bir E-Ticaret Sitesinde Neler Olmalı?

Bir e-ticaret sitesi kurarken kullanıcı deneyimini en başa almalıyız. Bu doğrultuda da tüm planları yapmalı; kullanıcı dostu ve uyumlu bir site kurmalıyız. Bir e-ticaret sitesi kurarken dikkat etmemiz gerekenlerden birkaçını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanıcı deneyimini temele alan bir site tasarımı
  • Mobil uyumluluk ve tüm cihazlarla doğru çalışma
  • SEO uyumlu altyapı ile arama motorlarında üst sıralarda yer almak
  • Ürünler hakkında detaylı bilgiler ve görseller
  • Kullanıcılar için kapıda nakit, kredi kartı gibi çoklu ödeme seçenekleri

Bu detayların yanı sıra güvenlik modüllerinin eksiksiz çalışması, site içi aramaların geliştirilmesi ve daha pek çok unsur, bir e-ticaret sitesinde mutlaka olmalı. Bu sayede kullanıcı deneyimini iyileştirirken e-ticaret dünyasında daha büyük başarılar da elde edebiliriz.

E-Ticaret Hizmeti ile Neler Yapıyoruz?

E-ticaret yapacağınız alana ve sektöre göre doğru planlamalar yaparak marka bilinirliğinizi artırmanıza ve  hedeflerinize ulaşmanıza katkı sağlıyoruz. Sürecin başında satacağınız ürün ve ürün gruplarına göre planlamamızı sürdürüyor, markanızı yaratırken veya mevcut markanızı teknolojiye adapte ederken hedef kitlenizi göz önünde bulunduruyoruz. E-ticaret planlaması yaparken firma beklentilerine de dikkat ediyoruz. Belirlediğiniz e-ticaret altyapısına göre site tasarımını oluştururken aynı zamanda ürünlerinizi e-ticaret sitenize doğru şekilde ekliyoruz. Dolayısıyla tüm süreçlerde tamamıyla müşteri odaklı bir süreç izliyor ve kullanıcı deneyiminin her aşamasını şekillendiriyoruz.

Bir gün kadar kısa bir süre içerisinde hazırladığımız e-ticaret sitenizin kargo ve lojistik altyapısını isteklerinize göre planlıyor, ödeme sağlayıcısı hizmetlerinizi de ayarlıyoruz. Dolayısıyla en kısa süre içerisinde e-ticaret sitenizi alışveriş yapılabilir bir duruma getiriyoruz. Aynı zamanda satış performansınızı artıracak stratejilerimiz sayesinde en kısa zamanda kendinizi e-ticaret dünyasında göstermenize olanak tanıyoruz. Üstelik dilerseniz Google reklamları ve SEO çalışmaları yardımıyla sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayabilir; daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlayabiliriz.

İnternetten ürün satmak ve e-ticaret sitesi açmak isteyen tüm işletmeler için profesyonel ve Google ile tam uyumlu sitelerle hizmetinizdeyiz! Şimdi siz de 0532 138 37 05 numaralı telefondan veya WhatsApp hattımızdan bize ulaşın, e-ticaret dünyasında kendinizi göstermenize yardımcı olalım!